środa, 16 kwietnia 2014

WIELKI KONKURS URODZINOWY!

Panie i Panowie - dzisiaj mój wielki dzień! Z nieukrywaną radością informuję, że Better Version of the Truth obchodzi dziś II urodziny. Z tej okazji, chciałam podziękować gorąco wszystkim, którzy przez ten czas odwiedzali moje małe miejsce w sieci.

Zachęcam gorąco, abyście świętowali razem ze mną. Kiedy ja będę zajadać się urodzinowym tortem, Was zapraszam do udziału w konkursie!
http://betterversionofthetruth.blogspot.com/2014/04/wielki-konkurs-urodzinowy.html

Zasady konkursu:
 1. Aby wziąć udział w konkursie, należy polubić na Facebooku profile wydawców: Wydawnictwo Znak [klik], Wydawnictwo Jaguar [klik], Wydawnictwo Novae Res [klik], Wydawnictwo Media Rodzina [klik], Wydawnictwo Feeria [klik] oraz (opcjonalnie) fanpage Better version of the truth [klik].
 2. W komentarzu pod tym postem umieścić odpowiedź na pytanie konkursowe oraz swój adres e-mail. Nagrodzeni zostaną autorzy najciekawszych wypowiedzi.
 3. Konkurs trwa od 16.04.2014 do 30.04.2014 (do końca dnia).
 4. Mile widziane jest włączenie się w promocję konkursu poprzez udostępnianie baneru konkursowego (blogi, Facebook, Twitter, etc) oraz publiczne obserwowanie bloga, nie jest to jednak wymóg.
 5. Nagrodzone zostanie 5 osób - jednoosobowe jury w postaci autorki bloga wybierze (zupełnie subiektywnie) 5 najciekawszych wypowiedzi. Decyzja jest niepodważalna.
 6. Wyniki konkursu ukażą się na blogu w ciągu 7 dni od czasu jego zakończenia. W przypadku brak odpowiedzi od zwycięzców w ciągu 7 dni od poinformowania o wygranej, nagroda przepada, a ja wybiorę kolejnego zwycięzcę.
 7. Pamiętajcie, że wypowiedź nie może przekraczać 2 zdań. W poprzednim konkursie musiałam zdyskwalifikować sporo ciekawych odpowiedzi, ponieważ ich autorzy przekroczyli limit zdań.
 8. Nie wysyłam nagród za granicę.
Zadanie konkursowe:

Napisz w DWÓCH zdaniach, które DWIE recenzje opublikowane w ciągu ostatnich DWÓCH lat na blogu przemówiły do Ciebie najbardziej. Uwaga: nie muszą to być pochlebne opinie.

Przejdźmy do tego, co interesuje Was najbardziej - czas na przedstawienie nagród konkursowych:

I miejsce:
- "Bezdomna" Katarzyna Michalak (Uwaga! Prawdziwy rarytas - egzemplarz z autografem!)
- "Rywalki" Kiera Cass
-  Zestaw torba i lusterko z logo książki "Rywalki"
- "Przebudzenie Arkadii" Kai Meyer
- "Arkadia Płonie" Kai Meyer

II miejsce:
- "Bezdomna" Katarzyna Michalak
-  Lusterko z logo książki "Rywalki"
- "Cześć Księżniczko" Blue Jeans
- "Jennifer, Liam i Josh. Nieautoryzowana biografia gwiazd serii Igrzyska Śmierci" Danny White
- "Dowód" Eben Alexander

III miejsce:
- "Bezdomna" Katarzyna Michalak
- "Dowód" Eben Alexander
- "Zielone kalosze" Wanda Szymanowska


IV miejsce:
- "Bezdomna" Katarzyna Michalak
- "Trzy litery" Przemysław Paruszewski

V miejsce:
- "Bezdomna" Katarzyna Michalak
- "Turysta" Jędrzej Soliński


Za całą masę cudownych nagród dla moich czytelników gorąco dziękuję:

http://wydawnictwofeeria.pl

45 komentarzy:

 1. Odpowiedź: Trudno jest mi wybrać tylko dwie recenzje, w dwóch zdaniach, ale spróbuje, pierwszą i chyba najlepszą recenzją jest recenzja "Miasta Kości", dzięki niej wprowadziłaś mnie w przepiękny świat Nocnych Łowców. Drugą pozycją jest "Alicja w krainie Zombi" po raz pierwszy zaczęłam czytać, coś o tych stworach bez wywracania oczu i mamrotania pod nosem: "Boże znowu zombi...".
  Mój e-mail: weronika.cwichula@gmail.com wszystkie strony na fb polubione :)

  OdpowiedzUsuń
 2. znowu facebook!!! czy ci wydawcy nie mają żadnych pijarowców, którzy ostrzegliby ich, że się odchodzi od tego portalu, że promocja tam to wielka ściema, a profil to coś wstydliwego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram.

   Konkurs fajny, ale konta na FB nie mam:( Szkoda, bo i zadanie konkursowe i nagrody fajne:/

   Usuń
 3. Szczerze powiedziawszy, gdyby nie twoja recenzja "Alicji w Krainie Zombie", nigdy nie przekonałabym się do tej książki, która pierwszymi rozdziałami mnie nie zachwyciła, a obecnie jest jedną z moich książkowych faworytów. Wielkim sentymentem darzę również twoją recenzję "Upadłych", bo nie dość, że zachęciła mnie do sięgnięcia po tą książkę, to na dodatek właśnie dzięki niej trafiłam na twojego bloga i pochłonęłam wszystkie recenzje od razu :))
  Mój mail - specificobsession@gmail.com
  Wszystkie strony na fb oczywiście polubione c:

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszą z nich będzie Emilli Giffany ,,Dziecioodporna"W tej książce poznajemy kobietę która nie pragnie dzieci.Są dla niej zbędne dla niej liczy się tylko praca.
  Kolejną książką jest oczywiście niedawno przeczytana ,,Chcę się żyć"opowiada o chłopcu chorującym na mózgowe porażenie dziecięce,wszyscy wokół myśleli że Mateusz jest rośliną co się okazało błędem Mateusz był mimo swojej niepełnosprawności bardzo zdolnym i myślącym człowiekiem łapie za serce ta książka polecam!
  Mój mail-estella.staniszewska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedź będzie literacko - recenzyjno - nawiązująca :))

  Recenzja ,,Morza spokoju” – przemówiła do mnie dzięki spisanemu strumieniowi przeżyć, oceanowi pozytywnych wrażeń i obudziła we mnie czytelniczą falę ciekawości. :)
  Recenzja ,,Ogrodu Kamili” – przemówiła do mnie, bo sama w swej budowie przypomina różę: ma kolce, czyli zauważa wady, o które może pokłuć się czytelnik, ale nie zapomina też o delikatnym kwiecie, czyli podkreśla zalety bajkowej i romantycznej historii. :)

  mail: room6277@onet.pl
  wszystkie strony na FB obserwuję prywatnie, ale łatwo mnie znaleźć.
  banner pojawił się w zakładce ,,konkursy".

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza książka to "Baśniarz", rzadko czytam fantastykę i pewnie nie sięgnęłabym po nią, ale po przeczytaniu Twojej recenzji znalazłam ją w bibliotece i bardzo mi się podobała:)
  Polskich autorów czytam jeszcze mniej, ich książki wydają mi się jakieś naiwne, ale zachęciłaś mnie do niej jednym zdaniem i nie żałuję, to oczywiście "Bezdomna":)

  Katarzyna
  katarzynaiwanczak@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszą książką jest "Magiczna gondola", to, jak interesująco o niej napisałaś, sprawiło, że już dzień później pojawiłam się w księgarni i zakupiłam swój egzemplarz. Drugą pozycją jest "Pomiędzy", recenzja spodobała mi się pod wieloma względami, ucieszyło mnie, że nie napisałaś o niej w samych superlatywach, ale opinia byłą szczera :)

  Fanpejdże polubione, bannerek dodany :)
  Ann.
  anita.turska@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Cóż, od dłuższego czasu zastanawiałam się nad kupnem "Rywalek", bo miałam nieco wątpliwosci, ale dzięki Twojej opinii, w której ją zachwalasz nie mam już najmniejszego "ale". Druga pozycja, która mnie przekonała do przeczytania to książka "Szukając Alaski" Johna Greena, gdyż Twoje POLECAM dużymy literami spełniły swoją role- nie miałam już żadnych pytań :)

  Pozdrawiam ;)
  JaneS
  mail: joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszą poruszającą recenzją będzie tekst na temat książki "Las zębów i rąk" w którym przemawia do mnie nie tylko sama treść, ale również fakt, że udało Ci się znaleźć niesamowite, anglojęzyczne okładki. Druga to recenzja "Delirium" w której przemawiasz do swoich czytelników, jakbyście wspólnie siedzieli przy dobrej kawie - zachęcające.

  Konkurs rozreklamowany dalej przez FB :) Pozdrawiam serdecznie!
  mail: vicky@miye.eu

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem jedną z tych osób, które czytają, acz nie komentują i szczerze mówiąc, gdyby nie ty nigdy nie sięgnęłabym po Legendę pióra Marie Lu, bo nie zaufałabym bez twojej rekomendacji kolejnej książce o wątku dysutopijnym. Drugą recenzją, jest recenzja "Piątej fali", bo opowiadasz o tej książce z takim zapałem, jakbyś siedziała obok mnie.

  Strony wydawnictw polubione.
  Konkurs rozreklamowany na tweeterze.
  mail: maromirus@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Do mnie przemówiła recenzja "Igrzysk Śmierci", ponieważ w niej udało Ci się dokładnie ubrać w słowa wszystkie moje przemyślenia i towarzyszące lekturze emocje, których to wrażeń nie mogłam przelać na papier z powodu braku doświadczenia w pisaniu recenzji. Jeśli zaś chodzi o wpis, który rozbawił mnie najbardziej, muszę wspomnieć o fantastycznej (i bardzo rzeczowej) recenzji "Pięćdziesięciu twarzy Greya" - książka ta nigdy nie była moją ulubioną, ale to dzięki Twoim komentarzom postanowiłam sięgnąć po nią ponownie, by poszukać wewnątrz wszystkich niezręcznych dialogów i sytuacji.

  Pozdrawiam,
  Ewa

  Strony polubione, konkurs udostępniony na Facebooku :)
  mail: lagneu@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. "GONE. Faza Pierwsza" była tą recenzją, w której ciężko znaleźć negatywy nie pomijając faktu, iż uwielbiam spoilery,a w niej nie znalazłam takowych, co sprawiło, iż chęć przeczytania owej książki wzrosła tak wysoko, że już szukam po bibliotekach powyższego tytułu. Jednakże recenzja powieści "Dotyk" nie zachęciła mnie tak samo jak jej opis po drugiej stronie okładki, co wynikało z nie tylko treści jaką umieściłaś, ale samej historii jak i tego, że lewo dotarłam do końca recenzji.

  Gratuluje rocznicy :) ʕ͙•̫͑͡•ʔͦʕͮ•̫ͤ͡•ʔ͙

  Proszę wybacz troszku negatywnych słowek. Chciałam być szczera, a w dwóch zdaniach to nie proste!!
  Fb-ki polubione i rozreklamowany konkurs dla wszystkich przez udostępnienie. Brak bloga etc więc brak banerków.

  mail: punia10@o2.pl

  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla mnie wszystkie Twoje recenzje są naprawdę genialne, ponieważ piszesz z ogromnym zaangażowaniem i łatwością, a także szczerze i konkretnie, dzięki czemu, gdy postanawiam przeczytać książkę przez Ciebie zrecenzowaną, wiem, że jest ona dokładnie tak dobra, jak Ty ją opisałaś i czytając na pewno się nie rozczaruję.
  Z tak wielu genialnych recenzji ciężko jest wybrać tylko dwie, ale z konieczności wybieram "Zimowe sny" Evansa - ponieważ, tak pięknych, wzruszających, napełnionych miłością historii, jak on nikt nie pisze, a Ty tę książkę, wydaje mi się, opisałaś trochę z nutką tajemnicy, co jeszcze bardziej pociąga, żeby ją przeczytać - oraz "Bezdomną" autorstwa Pani Katarzyny Michalak - ponieważ chcę tę książkę przeczytać od dawna, a czytając recenzję przez Ciebie napisaną chcę przeczytać tę książkę jeszcze bardziej! :))

  Strony na FB polubione - wszystkie, baner udostępniony na moim blogu (http://miedzy-brzegami.blogspot.com/), blog obserwuję (jako Sia a)
  e-mail: mysia186@interia.pl

  Pozdrawiam! :))

  OdpowiedzUsuń
 14. ‘Morze Spokoju’ opisała mą uwagę przywołała, szybko książkę tę nabyłam i ciekawość ugasiłam!
  ‘Szklany tron’ przeczytać pragnę, książkę wręcz zaraz dopadnę, bo jej słowa wcisły guzik, że story nie będzie nudzić! 

  alicjajulialange@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Mechaniczna księżniczka- za to, że piękne pokazałaś jak wspaniałe może być zakończenie wspaniałej historii, pomimo zawarcia w nim miłosnego trójkąta, którego wprost nie znoszę!
  Więzień labiryntu- po prostu zachęciłaś mnie swoją recenzją, dzięki której przeczytałam jedną z najlepszych książek w moim życiu.
  martth@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Do mnie najbardziej „przemówiły” recenzje: „Pięćdziesiąt twarzy Greya” za bardzo trafne ujęcie streszczenia fabuły- : "Nie przygryzaj wargi, Anastasio" oraz retoryczne pytanie na które sam do dziś poszukuję odpowiedzi „Dlaczego wszyscy to czytają?!”. Podobała mi się też rzeczowa recenzja "Igrzyska Śmierci", która nie tylko rozbudziła moją babską ciekawość ale też pobudziła mój czytelniczy apetyt i dała do myślenia z „konfliktem tragicznym” Antygony, ale tę cześć zrozumiałam dopiero po lekturze powieści.

  nie.czytam@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Wybrałam dwie recenzje następujących książek: "Bezdomna" - Katarzyny Michalak i "Africanus. Syn konsula" autorstwa Santiago Posteguillo. Recenzje tych książek oddają bowiem w pełni ich mądrość, ciepło i przesłanie z nich płynące, a którym to jest nadzieja i wiara w lepsze jutro. I choć nie brakuje w tych książkach wielkich dramatów i smutnych chwil, to mimo wszystko dają wiarę w to, że życie tak naprawdę jest nieprzewidywalne i nigdy nie można wiedzieć na pewno, że nic dobrego już Nas w nim nie spotka..Mądre książki i bardzo mądrze napisane recenzje:)

  uleczkaa38@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym usunąć ten komentarz, ale nie wiem jak więc proszę nie brać go pod uwagę :)
   Pozdr Sylwia

   Usuń
 19. Pierwsza była recenzja "Brudnego świata", który pokochałam całym sercem, a dzięki Tobie zaopatrzyłam się w karton chusteczek. Idąc tym tropem namierzam "Morze spokoju" - wiem, że i tym razem się nie zawiodę, nie możesz się mylić dając taką ocenę :)

  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  udostępniam na fb

  OdpowiedzUsuń
 20. Najbardziej podobała mi się recenzja książki ''Przeznaczenie. Moc żywiołów'', bo uwielbiam krytyczne opinie, dlatego, że wiem po co z całą pewnością nie sięgnąć i to jakie emocje osoby piszącej recenzję widać na pierwszy rzut oka. Drugie miejsce zajmuje ''Morze spokoju''- dzięki tej recenzji po prostu zapragnęłam natychmiast mieć tę książkę i wręcz rzucić się na nią oraz poznać te historię, zagłębić się w nią całą sobą.

  sovatik09@gmail.com
  Dodaję baner na bloga http://recenzjeopinieksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. "Podzieleni" – bardzo emocjonalna, osobista i wciągająca recenzja, po przeczytaniu której od razu zapragnęłam wielkich wzruszeń, chciałam wcielić się bezpośrednio w postać każdego z dzieciaków, które zostały skazane na „podzielenie”, bo chociaż osobiście kocham życie to nie wyobrażam sobie co może czuć młody człowiek, który jest skazany na śmierć.

  "Nowa Ziemia. Świat po wybuchu" – zachęciła mnie w Twojej recenzji informacja że wizja apokalipsy w książce nie została pokazana w sposób naiwny (jak w wielu książkach o tej tematyce), ale „idealnie wyważony i niepokojąco rzeczywisty”, co wzbudziło we mnie grozę ale i wielką ciekawość, a gdy dołożyć do tego skomplikowane relacje damsko-męskie to całość stanowi idealny mix emocjonalny do przeczytania.

  Pozdrawiam,
  Aneta,
  powerflower21@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS na FB wszystko polubione z konta Aneta Gaćkowska

   Usuń
 22. "Bezdomna" dziękuję że pokazałaś jaki jest świat, gdy wystarczy jedna minuta, aby na świecie nie było drugiego człowieka, recenzja mną po prostu wstrząsnęła.
  "Dziewczyny atomowe" bo gdy zamknę oczy i przypomnę sobie recenzję, a w oddali słychać jadący pociąg, czuję się jakbym przeniosła się w czasie, a po obie książki sięgnęłaby z zawiązanymi oczami
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Gratuluję drugich urodzin bloga. Napisałam do Ciebie maila z zapytaniem odnoszącym się do samego konkursu.
  Pozdrawiam, Marcelina ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Do tej pory pamiętam, jak przeczytałam Twoją recenzję "Z innej bajki" - już wcześniej miałam ochotę na tę książkę, a przy czytaniu recenzji zaczęłam się ślinić na widok zdjęć obrazków z książki i choć był późny wieczór, byłam gotowa od razu polecieć do księgarni xD Drugą jest "Długa Ziemia", do której dopiero Twoja recenzja zdołała mnie przekonać i od tamtej pory marzę o niej :)
  e-mail: klaudiamosciszko@op.pl
  Strony na fb polubione.

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo ciężko jest wybrać tylko jedną recenzję, skoro wszystkie zachęcają, kuszą, lub wręcz odwrotnie już na samym początku wiem, aby do niektórych tytułów nawet kijem nie tykać. Nie wybiorę dwóch bo wszystkie recenzje do mnie przemawiają, są napisane bardzo przejrzystym i miłym w aparycji językiem, że sięgnęłabym po zachwalane przez ciebie powieści, bez najmniejszego zastanowienia i wiem, że na pewno te książki mi również będą się bardzo podobały
  zosiasamosia.k@wp.pl
  Pozdrawiam Zosia

  OdpowiedzUsuń
 26. Postanowiłam wybrać:
  1) "Serce w chmurach" to książka, którą po przeczytaniu Twojej recenzji postanowiłam przeczytać w trybie natychmiastowym. Twój sposób opisania jej był dla mnie nieziemski, a do chwili obecnej pamiętam Twoje wtrącenie, że czyta ją nawet babcia Twojego chłopaka. :D
  2) Recenzja książki "Pan" to pierwsza przeczytana przeze mnie opinia na tym blogu. Twoje odczucia były tak uderzająco szczere, nawet przez monitor, że postanowiłam zostać na tym blogu nieco dłużej niż planowałam wcześniej i już teraz muszę Ci powiedzieć szczerze, że tego naprawdę nie żałuję.

  Mail: czekaj_9@wp.pl
  Wszystko na fb polubione. :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Hej, nie mam pojęcia czy moja odpowiedź zmieściła się w terminie, ale do 30.04 mam nadzieję, że oznacza do końca tego dnia – warto spróbować. ;)
  Zadanie:
  Dzięki Twojej recenzji „GONE. Faza pierwsza: Niepokój” z około 2012 roku rozpoczęłam moją przygodę z serią „GONE: Zniknęli”, choć dopiero zaczynam pierwszy tom o tajemniczym zniknięciu dorosłych i ogromnej odwadze dzieci to właśnie dzięki Twojej recenzji odważyłam się i dokonałam rezerwacji w pobliskiej mi bibliotece - jak na razie nie żałuję !
  „Dom Nocy” to kolejny cykl poznany dzięki Tobie, który wprowadził mnie do niezwykłego świata wampirów, pełnego przygód nastoletniej Zoey, a na dodatek jest on jednym z nielicznych, który udało mi się przeczytać do końca – całe 10 tomów.
  Email: marcelinaczyta@gmail.com
  Blog: marcelinaczyta.blogspot.com
  Tak jak pisałam w wiadomości prywatnej, polubiłam profile wydawców z prywatnego konta.
  Pozdrawiam, Marcelina

  OdpowiedzUsuń
 28. Zgłaszam się :)
  Na FB polubione :)
  e-mail: kwiatusia1@gmail.com
  Baner: u mnie w zakładce Wasze konkursy :)
  Pamiętam, że pierwszą recenzją, którą u Ciebie przeczytałam dotyczyła książki "Beta" Rachel Cohn (wtedy jeszcze nie miałam własnego bloga, ale od dawna odwiedzałam blogi książkowe) - nie przepadam z fantastyką, ale zdaniem „nie brak tutaj więc brutalnych i szokujących scen, które czynią całość bardziej surową, dodają dramatyzmu” oraz tym, że wspomniałaś, że ma gorzki morał skutecznie przekonałaś mnie do tej książki, której nadal poszukuję i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ją przeczytać.
  A druga recenzja dotyczy książki "Brudny świat" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej – dzięki niej przypomniałaś mi, że na mojej półce od dłuższego czasu na przeczytanie czeka takie cudeńko - mam tę książkę w pierwszej, oryginalnej wersji „Dirty World” i to do tej pory nieprzeczytane. ;(

  OdpowiedzUsuń
 29. Zgłaszam się. Na PB lubię wszystkie Wydawnictwa i Twój fp jako Natalia Zdziebłowska.
  e-mail: nata130@interia.eu.
  Banerek u siebie na blogu umieszczam o tu tu :http://natalax3recenzje.blogspot.com/p/blog-page_10.html

  Odpowiedź na pytanie:
  W dwóch zdaniach odpowiedzieć na pytanie jest trudno ale uporać się z tym jak najbardziej mnie nie jest żłudno. Twoja recenzja "Ogród Kamili" Katarzyna Michalak, przeze mnie jest lubiana, gdyż w autorce dzięki Tobie jestem zakochana, a jeśli chodzi o recenzje drugą to "Nieskończoność" Holly-Jane Rahlens-a, to zdanie z Twojej recenzji "(..)i muszę przyznać, że cieszę się, że nie czeka nas kontynuacja - nie lubię powieści, których kontynuacje ciągną się w nieskończoność..(...), jest odzwierciedleniem mej samej, a jestem strasznie, do książek, wybredną niekiedy damą. :))


  P.S: z tą damą to taki żart, by się rymowało ;D


  OdpowiedzUsuń
 30. magda.niska@interia.pl

  W recenzji "Ocaleni. Życie, które znaliśmy" zachęciłaś mnie do tej książki słowami " Kolejne strony pochłaniałam z wypiekami na twarzy, a zanim zdążyłam się zorientować, poznałam już całą historię" właśnie takie książki są stworzone wprost dla mnie! Podobała mi się również recenzja "Runy. Magia i Moc" dzięki niej poczułam coś niezwykłego i zagłębie się w ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 31. Wszystkie profile polubione jako: Klaudia M.
  kmka1296@wp.pl
  Odpowiedź:
  Pierwszą z nich jest "Kosogłos" Suzanne Collins, ponieważ twoja recenzja przypomniała mi losy biednego Finnicka, który był jedną z moich najulubieńszych postaci i... po prostu zaczęłam ryczeć, gdyż wciąż (a czytałam tą książkę kilka miesięcy temu) nie mogę pogodzić się z tym, co zrobiła mu autorka :(
  Druga, to "Baśniarz", ponieważ do chwili przeczytania twojej recenzji nie miałam pojęcia o istnieniu tej książki, ale twoja recenzja tak mi się spodobała, że ostatnio zapisałam sobie ten tytuł na karteczce, wywiesiłam w najbardziej widocznym miejscu w moim pokoju i przy najbliższej okazji polecę po swój egzemplarz do księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Moim numerem jeden jest recenzja "Baśniarza", ponieważ ja po przeczytaniu tej książki nie byłam w stanie zebrać myśli i powiedzieć na jej temat kilku prostych zdań, a Tobie udało się napisać recenzję, która w jakiś sposób oddała niezwykłość "Baśniarza". Z kolei w recenzji "50 twarzy Greya" całkowicie ujęłaś mnie lekkością pióra - w czasie czytania po prostu nie mogłam powstrzymać uśmiechu na twarzy i wręcz zaczęłam się zastanawiać, czy nie sięgnąć po tę książkę - a przecież przysięgałam sobie, że "nigdy nie przeczytam tej pseudo-książki przeznaczonej dla sfrustrowanych i znudzonych życiem pań po 40".

  asiunia34@poczta.onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 33. Za jedne z najbardziej interesujących recenzji Twojego autorstwa uważam "50 twarzy Greya". Nie wierzę własnym uszom, gdy słyszę zachwyty koleżanek nad tą opowiastką, gdyż w mojej opinii jest to jedna z naprawdę bardzo rozczarowujących książek wokół których media utworzyły wiele szumu. Cieszę się więc, że mamy podobne zdanie na ten temat i że są ludzie, którzy potrafią odróżnić wartościową literaturę od zwykłego chłamu serwowanego nam przez środki masowego przekazu, moja wewnętrzna bogini mówi: chwała Ci za to! ;D Kolejna recenzja, która według mnie jest ciekawą, jest "Z innej bajki" - Jodi Picoult i jej córki. Nie wierzę w zapewnienia autorki, jakoby dużą część książki pisało jej dziecko - wiele przypadków było, gdzie to właśnie matka promowała córkę, tak więc dla mnie żadne zarzekanie się nie jest wiarygodne - ludziom można wmówić to, co się chce. Dlatego czasem warto nie być łatwowiernym. Sama książka nie przypadła mi do gustu - Jodi Picoult zazwyczaj miała ambitniejsze pozycje, ta natomiast jakoś nie bardzo do niej mi pasuje, dlatego ciężko mi się zgodzić z Twoją opinią o niej. Bohaterowie mdli, główna postać to taka Bella ze Zmierzchu, wiecznie nieszczęśliwa sierotka... to już było w wielu książkach, przepraszam bardzo! Dlatego ciężko mi zrozumieć, skąd tak dość wysoka ocena dla książki. Ale muszę się zgodzić, że wydanie książki jest naprawdę zachwycające i oryginalne, dlatego miło, że je również doceniłaś.

  elaluczkow@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Motywem przewodnim obu moich ulubionych recenzji jest miłość- "Pięćdziesiąt Twarzy Greya" i "Delirium". Przy czym "pierwszoczęściowemu" Christianowi Grey'owi to Ty słusznie, nie patrząc na masowe kulty tego "arcydzieła", skopałaś tyłek, a Lenie ze świata bez miłości swoją miłość i dobroduszność okazałaś pięknymi słowami, przy okazji przekonując sporo osób o odwiedzeniu tego świata.


  E-mail: mieszkanka13@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 35. "Internat" - ta recenzja przemówiła do mnie ze względu na intrygującą eksplikację wrażeń płynących z omnipotencji wszechogarniającej, tajemniczej aury pieczętującej ponoć konotacyjną warstwę dzieła opartą na synestezyjnym odbiorze zamiarów reżysera, które - wyrażone hurraoptymistycznie w przenikających się symultanicznie afirmacjach treścią filmu - przyćmiły atakującą zewsząd krytykę tego obrazu pozornie chcącą 'sub rosa' odwieść mnie od zbliżającego się seansu, a w powiązaniu z recenzją być może będącą, nomen omen, austriackim gadaniem i wierutnymi ambajami, które mniej do mnie przemawiają niźli przytoczone zalety podświadomej tajemniczości, wiktoriańskiego klimatu i gęstej atmosfery osaczenia, wyrażonej 'per fas et nefas' już w samym tytule filmu.
  "Zabójczy księżyc" - bo to dobra recenzja przeciętnej książki była ;)

  adik16-94@o2.pl, pozdrawiam i kolejnych lat owocnego blogowania życzę!

  OdpowiedzUsuń
 36. Same kiedyś już uzgodniłyśmy, że mamy podobny gust i dlatego, gdy przeczytałam recenzję Morze spokoju, wiedziałam, że na tej książce się nie zawiodę, a do tego cieszyłam się, jak głupia, bo miałam ją już na półce. Przeczytałam wczoraj, a pokochałam od pierwszej strony i uprzejmie każdemu tutaj donoszę, że recenzja w 100% procentach zgadza się z książką i z tym co ze sobą ona niesie (podobnie, jak Tak blisko). Wiem, że miało być w dwóch zdaniach, ale może zajrzy tu ktoś z wydawnictwa Jaguar i zauważy mój komentarz: WIĘCEJ KSIĄŻEK TAKICH, JAK TE PRZEZE MNIE WYMIENIONE POPROSIMY JAGUARZE. :)
  martynag.1990@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 37. "Przebudzenie Arkadii" Kai Meyer...ponieważ książka ta leży już dłuższy czas na mojej półce i jakoś nie mogłam się przekonać do jej przeczytania, a Twoja recenzja stała się odpowiedzią na moją największą wątpliwość - napisałaś że język jest tak piękny, że nie czyta się jej jak młodzieżówki, a tego się obawiałam.

  "Szukając Alaski" John Green, ponieważ uwielbiam tego pisarza, rozumie on środowisko szkolne, podwórkowe czy rodzinne i ukazuje je z różnych perspektyw, przeplatając w prostą i wciągającą fabułę powieści, rozważania filozoficzne, mądrości i morały, które pozostają po ich przeczytaniu, nakazuje nam mimowolnie zastanowienie się nad swoimi wartościami, nad ulotnością chwil, nad tym czy potrafimy doceniać małe radości, które spotykają nas każdego dnia, nad grą pozorów, którą mamią nas rówieśnicy.

  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 38. Brilliant combination these three different elements creates perhaps the toughest uppers which comprises
  many folks used on a basketball Nike Free 4.0 V-2 Just what does this do?

  It gives a superior for steady, cozy, and durable ride that your preferred baller ordinarily
  gets in any shoe.

  Look into my blog post ... cheap nike tn

  OdpowiedzUsuń
 39. A really nice post, you should continue this great flow of information sharing.
  Walmart

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...