wtorek, 14 maja 2013

Nowości i zapowiedzi majowe!

Maj obfituje w same ciekawe nowości. Poniżej przedstawiam Wam moje absolutne majowe "must read". Widzicie coś dla siebie?


 1. "Nowy przywódca" Julianna Baggott 
Premiera: 08/05//2013 
"Świat po Wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie – uratują świat, jeśli nie – ludzkość zapłaci przerażającą cenę…"
żródło opisu i okładki [klik]

2. "Saga Książycowa. Scarlet" Marissa Meyer 
Premiera: 08/05//2013 
"Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę... Cinder, dziewczyna-cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, powraca w drugiej części serii Saga Księżycowa. Próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z babcią spraw ami śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, uczestnika nielegalnych walk posiadającego prawdopodobnie wiadomości na temat miejsca pobytu babci, czuje niewytłumaczalną, powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Kiedy wspólnie udaje im się rozwiązać zagadkę babci, los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi. Dopóki nie opracują strategii walki z Lunarami, muszą zniknąć z oczu nikczemnej królowej Levany, która zrobi wszystko, by przystojny cesarz Kai został jej mężem, władcą i więźniem."
 żródło opisu i okładki [klik] 

3. "Wizje" Daniela Sacerdoti 
Premiera: 16/05//2013  
"Siedemnastoletnia Sara Midnight nigdy nie miała normalnego życia. Z pozoru to zwyczajna nastolatka, która w głębi serca skrywa niebywały sekret. Jej rodzice byli łowcami demonów i należeli do klanu Tajnych Rodzin, który poprzysiągł chronić świat. Po niewyjaśnionej śmierci rodziców życie Sary legło w gruzach. Pomimo trudności dziewczyna musi wziąć się w garść i, choć brakuje jej przygotowania, zacząć walczyć.
Trafia do świata pełnego niebezpieczeństw. Widzi rzeczy, których istnienia nigdy by nie podejrzewała. W dodatku nie wiadomo skąd, pojawia się jej dawno niewidziany kuzyn. Przychodzi do niej w chwili, gdy jest najbardziej potrzebny, i oświadcza, że chce jej pomóc. Tymczasem Sara nie wie już, komu ufać. Nie wie też, czy pożyje wystarczająco długo, aby misję rodziców doprowadzić do końca.
Poznaj świat, w którym czyhają demony, gdzie śmierć nie przebiera w środkach…"

4. "Podwieczność" Brodi Ashton
Premiera: 22/05/2013
„Podwieczność” to pierwszy tom otwierający niezwykle piękną i romantyczną trylogię o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartą na motywach zaczerpniętych z mitologii.
 Zeszłej wiosny Nikki Beckett zniknęła w podziemiu zwanym Podwiecznością. Teraz wróciła do swojego dawnego życia, do rodziny i chłopaka. Ma tylko sześć miesięcy na to, by pożegnać się, nim Podwieczność upomni się o nią tym razem już na zawsze. Sześć miesięcy na to, aby znaleźć odkupienie, jeśli ono w ogóle istnieje.
Nikki pragnie spędzić te cenne miesiące, zapominając o podziemiu, a jednocześnie próbuje ponownie zbliżyć się do swojego chłopaka, Jacka, którego kocha najbardziej na świecie. Istnieje tylko jeden problem: Cole, który śledzi Nikki z Podwieczności aż na Powierzchnię. Cole chce przejąć tron w podziemiach i jest przekonany, że to Nikki jest kluczem do jego sukcesu. I zrobi wszystko, aby ją ściągnąć do podziemi, jako swoją królową.
Czas Nikki na powierzchni zbliża się ku końcowi, a jej sytuacja wymyka się spod kontroli. Dziewczyna pragnie znaleźć sposób na oszukanie losu i uniknięcie powrotu do Podwieczności, gdzie czeka ją nieśmiertelność u boku Cole'a..."

5. "Pragnienie wyzwolone" Larissa Ione
Premiera: 22/05/2013
„Pragnienie wyzwolone” to drugi tom bestsellerowej serii Demonica i kontynuacja „Rozkoszy nieujarzmionej”. Po raz kolejny spotykamy się z dawką demonicznych przygód przystojnych lekarzy ze Szpitala Podziemnego i zmysłowej erotyki, które sprawiają, że „Pragnienie wyzwolone” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników erotycznej literatury z wątkami paranormalnymi.
Runa Wagner nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w seksownym nieznajomym, który zdawał się znać jej każde najgłębiej skrywane pragnienie. Nie może jednak oprzeć się niewiarygodnemu pożądaniu, jakie między nimi wybucha. Pożądaniu, które wygasa kiedy odkrywa jego zdradę i swoją nieodwracalną przemianę. Teraz, pełna determinacji by sprawić, żeby Shade zapłacił za transformację, która ją prześladuje, Runa wyrusza na jego poszukiwania, tylko po to, by stać się więźniem największego wroga Shade’a.
Jako demon Seminus obarczony miłosną klątwą, która grozi mu wiecznym cierpieniem, Shade miał nadzieję, że Runę i jej nieodparty urok widział już po raz ostatni. Kiedy jednak budzi się w wilgotnym lochu przykuty do ściany tuż obok wściekłej i niespodziewanie potężnej Runy, uświadamia sobie fakt, że wpływ jaki na niego wywarła jest o wiele bardziej niebezpieczny niż myślał. Gdy ich porywacz rzuca zaklęcie wiążące ich jako swoich życiowych partnerów, Shade i Runa muszą rozpocząć walkę o własne życie i serca lub ulec nikczemnym planom szaleńca."
 źródło opisu i okładki [klik]
 
6. "Wilczy trop" Patricia Briggs
Premiera: 24/05/2013
"Wilk Omega jest jak szaman wśród Indian, znajduje się poza wszelkimi układami i zależnościami. Musieli nauczyć ją spuszczać wzrok. Uległe wilki robią to instynktownie.
Istnieją na świecie rzeczy groźniejsze od wilkołaka 
W górach giną turyści, a wszystko wskazuje na zdziczałego wilka samotnika.
Anna Latham nie wierzy w istnienie wilkołaków. Do czasu. Pewnej nocy zostaje brutalnie zaatakowana i staje się … jednym nich - niewolnicą w stadzie dominujących samców. Uczy się pokory i nieufności. Wtedy w jej życiu zjawia się Charles Cornick, egzekutor i syn przywódcy wilkołaków Ameryki Północnej. Tym samym Anna zostaje wplątana w sytuację, która ją zdecydowanie przerasta. 


7. "Grim. Pieczęść ognia" Gesa Schwartz
Premiera: ??/05/2013
"Niezwykły debiut niemieckiej pisarki Gesy Schwartz, pełna tajemnic, nastrojowa i miejscami humorystyczna opowieść z pogranicza fantasy i urban fantasy.
Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy - zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem - widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca... "
źródło opisu i okładki [klik] 

8. "Opiekunka grobów" Melissa Marr
Premiera: ??/05/2013
"W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa.
Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville.
Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie.
"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych.
Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr.
Charlaine Harris
Marr serwuje ekscentryczne dark fantasy ukształtowane wokół tematów przeznaczenia, wolnej woli i zombie... Dobrze nakreśleni bohaterowie i ich burzliwe relacje sprawiają, że opowieść tętni własnym życiem.
Publishers Weekly "
żródło opisu i okładki [klik]


Sama już nie wiem na co czekam najbardziej, chyba na wszystko po kolei :P "Scarlet" i "Nowego przywódcę" sporo z Was ma już za sobą, a ja właśnie czekam na swoje egzemplarze. Na pewno przeczytam też całą resztę, jednak troszkę później. Niestety sesja zbliża się wielkimi krokami, więc czasu na czytanie będzie coraz mniej. Zamierzam więc wykorzystać maj na tyle, a ile tylko się da :) Jutro możecie się spodziewać recenzji "Arisjańskiego fioletu", a dzień albo dwa później "Edukacji Kopciuszka" :)
Jeśli przegapiłam jakieś ciekawsze zapowiedzi na maj to dajcie znać, chętnie powiększę swoją listę :P

16 komentarzy:

 1. Kilka już do mnie idzie, ale cem wszystkie na półeczce *_*

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nowy przywódca", "Wizje"i "Podwieczność" najbardziej mnie zainteresowały!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym musiała się w Cinder zaopatrzyć, a Grima też bym bardzo pragnęła... Oj, a jeszcze inne są ksiazki, niewymienione powyżej ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Kontynuacja "Nowej ziemi" już do mnie jedzie, "Wilczy trop tak samo" :) Mam ogromną ochotę na "Scarlet", "Wizje"oraz "Podwiecznośc" ^^
  Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na dwie pierwsze pozycje jak i na piątą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma tu książki, której bym nie chciała - na wszystkie mam wielką ochotę i nie odpuszczę ich sobie.

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie "Saga księżycowa" czeka na półce.
  A tak to jestem ciekawa "Podwieczność"

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej interesują mnie "Wizje" i "Podwieczność" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na "Nowego Przywódcę" z niecierpliwością! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Yyy to ja poproszę... wszystkie :P Każda cudowna na swój sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podwieczność już czytałam - świetna książka. A resztę z chęcią przygarnę;)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Scarlet", "Podwieczność" i " Pieczęć ognia" muszę koniecznie mieć w swoich łapkach. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem ciekawa każdej z tych książek i to równie mocno :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...