czwartek, 30 sierpnia 2012

Zapowiedzi jesienne!

Już w poniedziałek rozpoczyna się koszmarny czas dla studentów - sesja poprawkowa (zwana wśród zainteresowanych "kampanią wrześniową". Niestety - dopadła i mnie. W związku z tym, przez pierwszą połowę września mogę bywać tutaj rzadziej, szczególnie mają na myśli pisanie recenzji. Na poprawę humoru podzielę się z Wami jesiennymi zapowiedziami, które z całą pewnością przeczytam. Może i Wy znajdziecie coś dla siebie?

WRZESIEŃ

"ZAZDROŚĆ" Gregg Olsen
Wydawnictwo Bukowy Las
Dziwne rzeczy dzieją się w uroczym miasteczku Port Gamble w stanie Washington. Nastoletnia Ketelyn zostaje znaleziona martwa w wannie. Czy to był nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo? A może doszło do morderstwa? Kto jest winny? Mieszkańcy miasteczka są do głębi wstrząśnięci. Niezadowolone z oficjalnych ustaleń, piętnastoletnie bliźniaczki Hayley i Taylor postanawiają na własną rękę odkryć prawdę o śmierci koleżanki z klasy. W trakcie swego samozwańczego śledztwa odkrywają prawdę, która jest znacznie bardziej niepokojąca, niż mogły sobie wyobrażać, i która rzuca światło na inny sekret – tajemnicę z przeszłości, o której nawet one nie mają pojęcia
PREMIERA: 19.09.

PAŹDZIERNIK

"PANDEMONIUM" Lauren Olivier
Wydawnictwo Otwarte
Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie... Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.
Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.
Czy można pokochać największego wroga?

Jedna z 5 najlepszych książek według „The New York Times”
Kolejna powieść autorki obsypanego nagrodami „Delirium”

„Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się w mgnieniu oka, a zakończenie jest tak niesamowite, że czytelnik pozostaje w totalnym osłupieniu”.

„The Horn Book”


"NEVERMORE. CIENIE" Kelly Creagh,
Wydawnictwo Jaguar
Drugi tom książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego.
Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata...

Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem


"ZBUNTOWANA" Veronica Roth
Wydawnictwo Amber
Dzień, kiedy szesnastoletnia Tris dokonała wyboru, powinien zostać uczczony świętowaniem przez frakcję, do której przystąpiła – jednej z pięciu, jakie istnieją w zniszczonym katastrofą Chicago. Zamiast tego zakończył się tragedią. Przejście z Altruizmu do Nieustraszoności zburzyło jej świat, pozbawiło rodziny, zmusiło do ucieczki, ale i połączyło z Tobiasem – Nieustraszonym o stalowych oczach.
Od tamtej chwili walka frakcji przerodziła się w otwartą wojnę. A podczas wojny trzeba stanąć po jednej ze stron. Wybory są jeszcze bardziej dramatyczne – i jeszcze bardziej nieodwołalne. Zwłaszcza dla Tris, NIEZGODNEJ, która wciąż zmaga się z natrętnymi pytaniami o konsekwencje swojej decyzji, z żalem i wyrzutami sumienia, swoją tożsamością i lojalnością, polityką i miłością. Lecz wstrząsające nowe odkrycia i zmieniające się sojusze sprawią, że musi ujawnić prawdę o sobie. Nawet jeśli miałaby stracić wszystko. A żeby ocalić tych, których kocha, musi złamać niewzruszone reguły swojego bezwzględnego świata…"BLASK" ("Glow")
Wydawnictwo Jaguar
Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na Ziemi. Waverly wie, że jej los został przesądzony. Poślubi charyzmatycznego Kierana, przyszłego kapitana Empyrean. I choć dziewczyna nie wie, czy kocha swego przyszłego męża, wie, że to, co ma uczynić, jest słuszne. Koloniści potrzebują dzieci, które w przyszłości zaludnią nową Ziemię...
Waverly zna swoją przyszłość. Ale ta przyszłość nie nadejdzie.

New Horizon, statek-bliźniak, który wyruszył w kosmos niedługo przed okrętem Waverly, dopuszcza się zdrady, której nikt się nie spodziewał. Jej załoga atakuje ludzi zgromadzonych na pokładzie Empyrean. Młode, płodne kobiety, zostają porwane. Dorośli – wymordowani.
Teraz Waverly nie wie, co ją czeka.
Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, nie spocznie, póki jej nie odnajdzie. Ale czy Waverly naprawdę chce być odnaleziona? Grzeczna, potulna, pogodzona z losem dziewczyna kryje w sobie kobietę, którą pociąga coś więcej niż tylko życie przeżyte według ustanowionych przez innych dogmatów.

 
Uf... Sporo tego. Jeśli ktoś zna dokładniejsze daty premier i chce się nimi podzielić to będę wdzięczna.
Widzicie coś dla siebie?:)

 Źródło:www.lubimyczytać.pl, za wyjątkiem okładki BLASKU:http://wydawnictwo-jaguar.blogspot.com/

17 komentarzy:

 1. Prawda jest taka, że wszystkie te powieści chcę przeczytać. :D No może nie aż tak bardzo drugą część "Nevermore" i "Zbuntowaną", ale i tak. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. O, w październiku już będzie "Zbuntowana"? Świetnie <3 Dzięki za wiadomość XD U mnie nowa recenzja.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dwie pierwsze mnie szczególnie interesują... i mają rzucające się w oko okładki, a ja coś takiego lubię :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach, nie mogę się doczekać Pandemonium i Nevermore!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bez wątpienia sięgnę po "Zbuntowaną" :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na "Zazdrość" i "Pandemonium". Pozostałe również bym chętnie przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na wszystkie wymienione przez Ciebie książki - no, może poza "Zbuntowaną", ponieważ wciąż jeszcze nie zapoznałam się z pierwszym tomem. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę mieć PANDEMONIUM i Zbuntowaną! <3 *-*

  OdpowiedzUsuń
 9. PAŹDZIERNIK - cały kocham, kocham! <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja czekam na Pandemonium i Zbuntowaną!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Pandemonium <3 Zbuntowana <3
  No i ciekawi mnie Blask, bo brzmi jak coś w stylu W otchłani.

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pozycje, "Zazdrość" i "Zbuntowana" wydają się być interesujące...

  OdpowiedzUsuń
 13. Ta pierwsza mnie zainteresowała, a i Blask zapowiada się na dobrą książkę! Będzie co czytać :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. myślę, że spodobały by mi się książki "Pandemonium" oraz "Zazdrość"
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba pierwszy raz tak mam, ale interesują mnie wszystkie propozycje ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...