czwartek, 23 sierpnia 2012

Dzielę się książkami!

Kochani! Dzisiaj recenzji nie będzie, ale za to mam dla Was bardzo ciekawą akcję. Informacja z pierwszej ręki, bo prosto od Menadżera Projektu Targi Książki! Kto tylko ma taką możliwość - zapraszam do rozpowszechniania, bo warto!


 

Jeszcze tylko kilkanaście dni dzieli nas od kolejnej, trzeciej już edycji Akcji Społecznej „Dzielę się książkami, organizowanej w 2012 roku przez Fundację „Dziecko i Kultura” (w roku ubiegłym przez firmę Qlturka.pl) we współpracy z Silesia Expo (organizatorem Targów Książki w Katowicach), portalem Qlturka.pl i Fundacją „Miasto Słów”.

Sponsorami Akcji są DPD Polska i Firma Księgarska Olesiejuk.

Od 7 do 9 września, przez cały czas trwania Targów Książki w Katowicach, czekać będziemy na wszystkie chętne dzieci (i dorosłych też), które zechcą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych. Część książek przekażemy także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Danii i na Ukrainie.

W stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji „Dziecko i Kultura” będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach.

Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do przekazywania informacji o naszej Akcji dalej, do drukowania plakatu, a także osobistego – wraz z dziećmi, udziału w zbiórce.

Targi Książki w Katowicach
Data i miejsce:
7-9 września 2012
7 września 2012 (piątek) - 10:00 - 17:00
8 września 2012 (sobota) - 10:00 - 18:00
9 wrzesnia 2012 (niedziela) - 10:00 - 16:00

Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
Al. Korfantego 35
Katowice

Pierwsza edycja akcji społecznej „Dzielę się książkami”, przeprowadzona przez firmę Qlturka.pl we współpracy z Fundacją „Miasto Słów” w 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (2- 5 czerwca) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad tysiąc książek, które dzięki firmie DPD Polska, sponsorowi Akcji, zostały dostarczone do 50 placówek (domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych) na terenie całego kraju.
Głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły wybrane przez siebie książki, chcąc podarować je potrzebującym. Akcję wsparły także wydawnictwa, przekazując egzemplarze; dużo książek podarował też organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów – Radio Kraków, „Dziennik Polski”, Biblionetka.pl itp.
Podczas pierwszej tegorocznej edycji, zorganizowanej podczas Warszawskich Targów Książki (9-13 maja) zebraliśmy 2 tys. książek, które trafiły do 50 placówek w całym kraju.
 
Ewa Świerżewska
Prezes Fundacji „Dziecko i Kultura”
Koordynatorka Akcji społecznej „Dzielę się książkami”

Więcej o Akcji:

Plakat do pobrania tutaj!

11 komentarzy:

 1. Fajna akcja, ale ze Szczecina do Katowic trochę daleko:) Będę pomagać lokalnie.
  written-by-bird.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa akcja! Szkoda, że mnie na Targach nie będzie, bo bardzooo daleko mam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa i dobra akcja. Wziąłbym udział, ale troszeczkę daleko mam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa akcja, ale do Katowic mam jednak niestety trochę daleko.

  OdpowiedzUsuń
 5. To naprawdę fajna akcja! Acz niestety do Katowic mam zbyt daleko.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna akcja, tylko niestety za daleko od mojego miejsca zamieszkania :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Poszukam książeczek i postaram się wziać udział w akcji. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo żałuję, że mam tak daleko do Katowic. :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna akcja :3 Mieszkam we Wrocławiu więc nie mam aż tak daleko, ale sam nie pojadę a rodzice raczej nie będą chcieli aż tam jechać więc niestety :[

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajna akcja fajna, tylko że ja zawsze od wszystkiego daleko jestem.. :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...