wtorek, 5 marca 2013

Zapowiedzi na marzec, czyli idzie wiosna!

Słońce świeci, wreszcie podniosła się temperatura, aż chce się żyć! A szczególnie, kiedy jest tak dużo niesamowitych nowości :D Wybraliście już sobie coś z wiosennych nowości? Muszę przyznać, że w tym roku jest tego całe mnóstwo i aż trudno się zdecydować... Poniżej przedstawiam Wam pozycje, które po prostu muszę przeczytać, wg dat wydania. Mogę też zdradzić, że "Igrzyska śmierci i filozofia" już do mnie jadą.

źródło
"Igrzyska śmierci i filozofia" George A. Dunn i inni
Data wydania: 28 lutego 2013
Wydawnictwo: Editio

"Chleba, igrzysk i filozofii!
Rozrywka może być niebezpieczna. Programy takie jak Big Brother czy Top Model udowodniły, że nasze zamiłowanie do podglądactwa może zamienić się w niebezpieczną rozrywkę. Postapokaliptyczny świat Panem nie jest wcale tak bardzo odmienny od naszej rzeczywistości, a jego głębsza analiza otwiera nam oczy na wiele zwykłych, codziennych problemów.
Dlaczego bawi nas oglądanie cierpienia innych? Czy zasady moralne wciąż obowiązują, gdy walczymy o przetrwanie? Czy można nami manipulować i kontrolować nas tak łatwo jak mieszkańców Panem? A może już jesteśmy kontrolowani w zdradliwy sposób, który umyka naszej uwadze? Dzięki zawartym w tej książce niebanalnym spostrzeżeniom będziesz mógł wejść głębiej w świat Igrzysk śmierci i lepiej zrozumieć ich bohaterów, fabułę oraz zakres poruszanych tam tematów. Igrzyska i lekturę czas zacząć!" http://editio.pl/

źródło
"Legenda. Wybraniec" Marie Lu
Data wydania: 5 marca 2013
Wydawnictwo: Zielona Sowa

"Day i June, chcąc ratować Edena, dołączają do Patriotów.
Elektor Primo umiera. Władzę obejmuje jego syn – Anden. Kim jest? Wrogiem czy wybawcą? Przywódca Patriotów jest pewien odpowiedzi i wierzy, że tylko krwawa rewolucja może uratować kraj. Day i June muszą podjąć decyzję, po której stronie barykady stanąć. Day i June docierają do Vegas w chwili, kiedy staje się coś nieprawdopodobnego: Elektor Primo umiera, a jego syn – Anden – przejmuje rządy w Republice. W chwili kiedy kraj pogrąża się w chaosie, Day i June dołączają do Patriotów. W zamian za obietnicę odnalezienia Edena oraz przerzucenia ich do Kolonii, Day decyduje się na coś, czego unikał przez całe życie – razem z June wezmą udział w zamachu na nowego Elektora Primo. Śmierć Elektora to szansa na zmiany w kraju, w którym mieszkańcy zbyt długo byli zmuszani do milczenia."
opis: http://paranormalbooks.pl/2013/02/06/zapowiedz-legenda-wybraniec-marie-lu/

źródło
"Wybrani" C.J. Daugherty
Data wydania: 6 marca 2013
Wydawnictwo: Otwarte

"Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?
Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?" www.otwarte.eu


źródło
"Królestwo Łabędzi" Zoe Marriott
Data wydania: 6 marca 2013
Wydawnictwo: Egmont

"Aleksandra i jej bracia wiodą beztroskie życie na królewskim dworze swojego ojca. Jednak rodzinna sielanka pryska nagle, gdy królowa ginie z łap okrutnej bestii, a król powtórnie się żeni – z kobietą, która nienawidzi pasierbów. Po nieudanej próbie odkrycia mrocznych tajemnic macochy Aleksandra zostaje wywieziona do ponurej krainy Midland, jej bracia zaś wygnani z Królestwa. Aby odmienić zły los i odzyskać braci, Aleksandra musi odnaleźć w sobie niezwykłą moc, którą czerpie z sił przyrody. Pomocny okaże się także tajemniczy książę Gabriel, z którym dziewczynę połączy gorące uczucie." opis: www.lubimyczytac.pl


źródło
"Dziewczyna, którą kochały pioruny" Jennifer Bosworth
Data wydania: 7 marca 2013
Wydawnictwo: Amber


"Mia Price to dziewczyna,którą kochają pioruny.
Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto.
Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć.
Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw...
Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna…" www.wydawnictwoamber.pl


źródło
"Dziewięć żyć Chloe King. Upadła" Liz Braswell
Data wydania: 20 marca 2013
Wydawnictwo: Filia

"Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu.W okolicy swoich 16-tych urodzin Chloe orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności…Zrobi wszystko żeby odkryć prawdę. Musi się spieszyć bo jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów zabić. Bo Chloe ma dziewięć żyć, ale czy one jej wystarczą…? " 
http://www.wydawnictwofilia.pl

źródło
"Patrials" Dan Wells
Data wydania: 20 marca 2013
Wydawnictwo: Jaguar 
" Rasa ludzka wymiera. Po wojnie z Partialsami, wyhodowanymi w laboratoriach, zmodyfikowanymi genetycznie żołnierzami, pozostała ledwie garstka ocalałych. Ale to nie krwawe walki zdziesiątkowały ludzkość. Partialsi, niewdzięczne dzieci naukowców, wypuścili śmiercionośny wirus, RM, który wybił ponad 99% ludności. Od ponad dekady na świat nie przyszło ani jedno zdrowe dziecko…
W enklawie ludzi na Long Island panuje twarde prawo – każda kobieta, która ukończyła siedemnasty rok życia musi zajść w ciążę i urodzić dziecko. Z nadzieją, że właśnie ono przetrwa. Że będzie miało gen odporności na RM. I że dzięki niemu uda się stworzyć szczepionkę… Przez ostatnie lata asystująca w szpitalu Kira widziała już dość śmierci. Gdy Rada chce po raz kolejny obniżyć wiek reprodukcyjny, dziewczyna, mając już dość rozpaczy kolejnych młodych matek, zaczyna szukać rozwiązania problemu na własną rękę. Wiadomo, że wirus działa wyłącznie na ludzi, Partialsi pozostali odporni. Już od lat nikt nie widział ich oddziałów. Kira wierzy, że to właśnie w ciałach stworzonych w laboratoriach superżołnierzy znajduje się klucz do rozwiązania zagadki RM. Chce znaleźć i pojmać jednego z nich – nawet za cenę rozpętania kolejnej wojny…"Widzicie coś dla siebie?

15 komentarzy:

 1. Prawie wszystko oprócz 2 pierwszych pozycji. Mój portfel znów w tym miesiącu ucierpi;)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie tak samo jak u Shoko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic dla mnie, ja gustuję przede wszystkim w kryminałach, a fantastyki pojawiło się w ostatnich latach tyle, że mi się zdecydowanie przejadła:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Smakowity miesiąc się zapowiada:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wybranych i Chloe King już czytałam - obie książki polecam. Mam też w planach pozostałe książki z Twojej listy. No, może poza tą pierwszą. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje MUST READ to "Igrzyska Śmierci i filozofia", ale reszta pozycji zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na "Wybrani", "Królestwo Łabędzi" i "Dziewięć żyć Chloe King" i już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę przeczytać Królestwo Łabędzi. Jestem też ciekawa Patrials oraz Dziewięć żyć Chloe King. Upadła.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawi mnie Królestwo łabędzi. I brzmi jakoś tak wiosennie ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurcze no, a ja nie mam pieniędzy na nowe książki! ._.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurczę, te wszystkie książki za mną chodzą, ja tak baaaardzo chcę je przeczytać, tylko niestety na półce ponad pięćdziesiąt nieprzeczytanych pozycji, a i pieniędzy na nowe nabytki brak ;))

  OdpowiedzUsuń
 12. "wybrani", "igrzyska i filozofia", "dziewczyna, którą kochały pioruny", a może nawet "Legenda. Wybrany". Zapowiada się ciekawy miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Argh, wszystko mi się podoba :c Ale koniecznie muszę mieć, i to na własność, "Wybranych" oraz "Dziewczynę, którą kochały pioruny"

  OdpowiedzUsuń
 14. Partials koniecznie będę musiał przeczytać. Na Igrzyska śmierci i filozofię bardzo prawdopodobne, że się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszystko brzmi naprawdę kusząco i ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...