środa, 21 listopada 2012

Recenzja: "Duchy pośród nas” James Van Praagh

Tytuł: Duchy pośród nas
Autor: James Van Praagh
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Stron: 246

"Dlaczego opowieści o duchach są obecne w każdej kulturze? W jaki sposób ludzie, którzy nie wiedzieli nawet o swoim istnieniu w dawnych czasach przekazywali sobie identyczne ustne opowieści? Opowieści o tych, którzy powinni być martwi a wciąż pozostają wśród żywych.

Co cię czeka po przejściu na drugą stronę? Co spotkało Twoich bliskich, którzy już odeszli? Są w Niebie czy może właśnie przez Twoje ramię czytają słowa, które widzisz na ekranie? Co możesz dla nich zrobić i co oni mogą zrobić dla Ciebie? Czy duchów powinieneś się obawiać, czy raczej mieć nadzieję na ich spotkanie?


Odpowiedzi udzieli Ci jedno z najpotężniejszych żyjących mediów. James Van Praagh wyjawi Ci sekrety duchów i ich wpływu na życie Twoje i Twoich najbliższych. Niejednokrotnie to, co nazywamy opętaniem może mieć bowiem podłoże w świecie umarłych.


Sprawdź, czy powinieneś się obawiać spotkania z duchami i odkryj sekret życia po życiu. Przekonaj się, że filmowy hit „Szósty zmysł” to nie jest tylko fikcja..."

 http://www.talizman.pl/

Czy duchy są wśród nas? Jeśli tak to czym są, z czym nam się kojarzą, czy mogą nam zaszkodzić czy wręcz przeciwnie, mogą nam pomóc? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w książce „Duchy pośród nas” znanego na całym świecie autora. James Van Praagh, bo o nim mowa, jest amerykańskim medium, autorem wielu książek poruszających tematy związane z parapsychologią, wykładowcą, a także jednym z twórców popularnego serialu . Ma na koncie wiele tytułów opisując w nich swoje spotkania z duchami.
Książka „Duchy pośród nas” przede wszystkim  jest zbiorem opowieści na temat spotkań autora z duchami. Wyjaśnia także w pewien sposób czym są duchy, dlaczego są wśród nas, jaki wpływ mają na nasze życie. Przedstawia je zupełnie z innej strony, całkiem różnej od tej jaką znamy z horrorów i opowiadań.

W pierwszych rozdziałach książki autor opisuje swoje przeżycia związane z kontaktem z duchami będąc jeszcze dzieckiem. Widział  je wtedy jako pojawiające się  światło bez określonego kształtu, dopiero w późniejszym okresie swojego życia zaczęły ukazywać mu się konkretne postacie. Kolejne rozdziały poświęcone są na wyjaśnieniu, że duchy to energia ludzi która pozostała po nich po śmierci. Według Jamesa Van Praagh śmierć nie boli i nie jest końcem życia lecz kontynuacją istnienia  już jako dusza bez ciała. Duchy według niego dzielą się na duchy ziemi i duchy światła. Te pierwsze są to dusze które po śmierci maja jeszcze nie do końca załatwione sprawy na ziemi bądź jako ludzie zginęli tragicznie i nie mogą przedostać się spokojnie na „drugą stronę”. Według książki to one są odpowiedzialne za „nawiedzanie” ludzi, jednak nie należy się ich bać, ponieważ one najczęściej potrzebują pomocy. Duchy światła to według autora te, które są z nami po to żeby nam pomagać, najczęściej nasi przodkowie bądź bliskie nam osoby. W książce poznamy także historie ludzi podobnych do Jamesa a także metody na pozbycie się złej energii.


James Van Praagh zawarł w swojej książce wiele ciekawych tematów oraz przydatnych informacji związanych z życiem po śmierci. Autor jako medium pomógł wielu osobom, którzy chcieli skontaktować się ze swoimi bliskimi a także tym, którzy w pewien sposób byli nękani przez duchy.
„Duchy pośród nas” jest to pozycja zdecydowanie zarezerwowana dla osób, które interesują się życiem po śmierci oraz parapsychologią, gdyż książka może być wyjaśnieniem  niektórych tajemnic i odpowiedzią na pytania związane z duchami. Jednakże dla osób nie interesujących się tym zagadnieniem, opisane historie i porady mogą być zwykłą literacką fikcją. Ciężko jest stwierdzić czy autor książki przeżył naprawdę spotkania z duchami czy może po prostu sobie to wymyślił, gdyż w niektóre opisane przez niego kontakty z duchami naprawdę ciężko jest uwierzyć. Na szczęście książka tworzy zgrabną przyjemnie napisaną całość dzięki czemu nawet niedowiarkom, traktującym ją z przymrużeniem oka, może zapewnić kilka miło spędzonych wieczorów.

Ocena: 7/10 

Za możliwość przeżycia kilku mrożących krew w żyłach chwil dziękuję wydawnictwu: 
Źródło grafiki: www.talizman.pl, weheartit.com

9 komentarzy:

 1. Dla mnie to, że duchy istnieją to oczywista oczywistość, a takie zabawy z tabliczkami ouija to naprawdę mogą się źle skończyć :/ Oczywiście nie znaczy to, że od razu wierzę w każdą taką historyjkę o duchach, bo jednak ciężko stwierdzić czy ktoś mówi prawdę, czy fantazjuje... Ale po książkę tę nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie cierpię takich książek. Wierzę w duchy i nie jest mi do tego potrzebna żadna książka. Podobnie jak moja przedmówczyni uważam, że zabawa z ouija i jakiekolwiek inne, z pozoru niewinne metody wywoływania duchów, mogą skończyć się naprawdę poważnie i naprawdę źle. Ogólnie uważam to wydawnictwo za mało poważne, skoro książki, jakie oferuje, może nabyć każdy, tym bardziej, że dzięki nim można sobie wyrządzić prawdziwą krzywdę.

  OdpowiedzUsuń
 3. o moja tematyka - pozycja dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja nie cierpię takich książek :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Duchy to nawet ciekawa tematyka :) Może kiedyś się skuszę na tę lekturę ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...