niedziela, 4 sierpnia 2013

Wakacyjne zapowiedzi: SIERPIEŃ

Tytuł: "W IMIĘ MIŁOŚCI"
Autorka: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 14.08.2013

Zaskakujące zwroty akcji,  tajemnice i skrywane emocje oraz skomplikowane relacje rodzinne, to w skrócie najnowsza książka Katarzyny Michalak!
Edward, właściciel pięknego starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu, nie przeczuwa rewolucji, która nagle nastąpi w jego życiu. Rewolucja ma na imię Ania, ma dziesięć lat i właśnie straciła wszystko… Tajemnica z przeszłości zmusi mężczyznę do postawienia pytań o to, co naprawdę jest ważne, i czy w jego życiu jest miejsce na rodzinę.
Trzymająca w napięciu historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, potrzebie bycia kochanym, tęsknocie za prawdziwą rodziną i o tym, że cuda się zdarzają. Ogromna ilość wzruszeń gwarantowana!
 źródło opisu i okładki 

Tytuł: "PIĄTA FALA"
Autor: Rick Yancey
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 14.08.2013

Czy ludzkość jest w stanie odeprzeć atak obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?
Nie.
Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różne miejsca okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość.
Pierwszy tom doskonałej sagi Ricka Yanceya przywodzi na myśl dokonania klasyków literatury i kina science fiction, ale prezentuje całkowicie nowy, świeży obraz konfliktu cywilizacji.
źródło opisu i okładki 

Tytuł: "OSTATNIA SPOWIEDŹ, tom II"
Autorka: Nina Reichter
Wydawnictwo: Novea Res
Premiera: 20.08.2013

Świat Ally Hanningan wali się w posadach, gdy miłość jej życia – rockman Bradin Rothfeld zostaje postrzelony i pada na scenę. Ally jest uczestniczką tamtych zdarzeń. Bezsilność i wspomnienia tamtych chwil na zawsze pozostaną jej najgorszym koszmarem.
Bradin jest w ciężkim stanie.
Co więcej, może pożegnać się ze światem sądząc, że dwie najbliższe mu osoby zrobiły mu świństwo. Tylko czy Ally i Tom rzeczywiście są niewinni?
Rozpoczyna się walka o życie rannego Bradina, a jego bliscy, odliczając feralne godziny, będą musieli zmierzyć się z grzechami, które być może nigdy nie zostaną odpuszczone.
Tom poprzysięga sobie, że już nie zbliży się do Ally.
Tylko czy facet, który dotychczas żył bez zasad dotrzyma obietnicy?

Miłość, zazdrość, show-biznes. Ostatnia spowiedź
Poczuj, jak kocha ten, którego kochają tysiące…

Tytuł: "PRZEZ BEZMIAR NOCY"
Autorka: Veronica Rossi
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 28.08.2013

Przeżyli eterowe burze, ale czy ich uczucie przetrwa bezmiar nocy?

Po miesiącach rozłąki Aria i Perry znów są razem, lecz ich wspólna przyszłość jest niepewna. Perry, nowy Wódz Krwi plemienia Fal, musi walczyć o zaufanie swoich ludzi. Aria zaś prowadzi sekretną misję. Do tego gwałtowność burz eterowych się nasila, a niekończący się półmrok spowija ziemię. Aria i Perry mają coraz mniej czasu, by odnaleźć Wielki Błękit. Czy zdążą, zanim bezlitosny żywioł zniszczy ich świat i marzenia o wspólnej przyszłości?

 
Tytuł: "WŚRÓD OBCYCH"
Autor: Jo Walton
Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 28.08.2013

 Jest rok 1979. Mor traci siostrę bliźniaczkę w wypadku samochodowym, sama zostaje kaleką. Ucieka od zaborczej matki i trafia do szkoły z internatem. Zagubiona i samotna szuka pomocy u wróżek – eterycznych, niewidocznych dla innych ludzi istot, towarzyszy jej dziecięcych zabaw. Wróżki pomagają jej ułożyć życie w nowym miejscu, wśród obcych ludzi, a także ocalić świat przed matką-czarownicą.
Sama autorka mówi, że "Wśród obcych" to powieść fantasy oparta na materiale autobiograficznym, że to książka o dorastaniu, ale przede wszystkim o dojrzewaniu poprzez czytanie książek.

Tytuł: "OGIEŃ"
Autorzy: Sara B. Elfgren, Mats Strandberg
Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: 28.08.2013

"Druga część bestsellerowego thrillera „Krąg” – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors
Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w gimnazjum. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych. Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia…"

 Tytuł: "DZIEWCZYNA W STALOWYM GORSECIE"
Autorka: Kady Cross
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 30.08.2013

"Skrzyżowanie epoki wiktoriańskiej z X-Menami.
Szesnastoletnia Finley Jayne nie ma nikogo i niczego za wyjątkiem pewnej rzeczy, która znajduje się w jej wnętrzu.
Ciemna strona bohaterki sprawia, że jest ona zdolna zabić. W dodatku bardzo mocnym ciosem. Tylko jeden człowiek widzi magiczną aurę otaczającą dziewczynę.
Powieść osadzona w XIX wiecznej Anglii, która przenosi czytelnika w świat pełen przygód.Tytuł: "WSZECHŚWIATY"
Autor: Leonardo Patrignani
Wydawnictwo: Dreams
Premiera: ??.08.2013

"Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie.
Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją.

– ALEX, DLACZEGO NIE PRZYSZEDŁEŚ? PROSZĘ CIĘ, NIE MÓW MI, ŻE NIE ISTNIEJESZ.
– JENNY, JESTEM NA MOLO. JESTEM TUTAJ!
– JA TAKŻE, DOKŁADNIE TAM, GDZIE TY MÓWISZ, ŻE JESTEŚ."
źródło opisu i okładki  
  
Recenzja "W imię miłości" pojawiła się na blogu jakiś czas temu. "Piątą falę" też już mam i przeczytałam, więc mojej opinii możecie spodziewać się wkrótce. Na pewno nie odpuszczę sobie kontynuacji "Ostatniej spowiedzi" oraz "Wszechświatów". Powinnam również sięgnąć po "Ogień", ale objętość mnie trochę przeraża... A Wy widzicie coś dla siebie? 

17 komentarzy:

 1. "Piąta fala" jest boska! A na "Przez bezmiar nocy" i "Wszechświaty" czekam z zapartym tchem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Piątą falę" z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyna w stalowym gorsecie i Ostatnia spowiedź to moje sierpniowe must have :) Piąta fala również zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam już W imię miłości i jestem strasznie ciekawa Dziewczyna w stalowym gorsecie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu przeczytać pierwszy tom Ostatniej spowiedzi. Fabuła drugiego jest bardzo kusząca :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziewczyna..., Piąta fala, przez bezmiar..., wszechświaty - muszę to mieć. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. na "Ostatnią spowiedź" czekam odkąd skończyłam czytać pierwszy tom, już nie mogę się doczekać i wiercę się niespokojnie! jak tylko książka trafi do sprzedaży, od razu biorę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Interesuje mnie tylko "W imię miłości", które już posiadam na półce. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na "Piątą falę" na pewno będę polować. "Przez bezmiar nocy" mam po angielsku i już zaczęłam czytać. "Dziewczynę w stalowym gorsecie" otrzymałam przedpremierowo - jestem bardzo ciekawa tej pozycji. Czekam także na "Ostatnią spowiedź II" oraz "Wszechświaty" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja czekam na Ogień! Najbardziej i najmocniej!

  OdpowiedzUsuń
 11. "Piątą falę" na pewno przeczytam! "Wszechświaty" zapowiadają się ciekawie. Na pewno przeczytam II tom "Ostatniej spowiedzi", bo właśnie jestem w trakcie czytania pierwszego.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Piąta fala to mój priorytet, tak samo jak Ogień :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem ogromnie ciekawa "Piątej fali" czytałam już kilka pozytywnych recenzji, nawet bardzo pozytywnych. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czekam najbardziej na drugi tom Engelsfors :)
  Piąta fala podchodzi mi tematyką i mam nadzieję, że będzie dobra, bo parę dobrych lat temu czytałem Alfreda Croppa tego autora i niezbyt mi się spodobał... więc nie wiem jak będzie z tym :P

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo jestem ciekawa książek "Dziewczyna w stalowym gorsecie" i "Ogień". Nie czytałam pierwszej części Ognia, ale na pewno gdy natrafi się taka okazja to z chęcią po nią sięgnę.

  http://co-za-ksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Uuuu tyle pozycji, wszystkie kuszą. "Piątą falę" już wprawdzie mam i czytałam - świetna książka, naprawdę polecam!
  A inne chciałabym zdobyć jakoś i przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Oprócz dwóch pozycji, cała reszta jest na mojej liście zakupów na ten miesiąc :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...