![]() |
źródło |
Autorzy: George A. Dunn, Nicolas Michaud, William Irwin
Wydawnictwo: Editio
Stron: 238
"Chleba, igrzysk i filozofii!
Rozrywka
może być niebezpieczna. Programy takie jak Big Brother czy Top Model
udowodniły, że nasze zamiłowanie do podglądactwa może zamienić się w
niebezpieczną rozrywkę. Postapokaliptyczny świat Panem nie jest wcale
tak bardzo odmienny od naszej rzeczywistości, a jego głębsza analiza
otwiera nam oczy na wiele zwykłych, codziennych problemów.
Dlaczego
bawi nas oglądanie cierpienia innych? Czy zasady moralne wciąż
obowiązują, gdy walczymy o przetrwanie? Czy można nami manipulować i
kontrolować nas tak łatwo jak mieszkańców Panem? A może już jesteśmy
kontrolowani w zdradliwy sposób, który umyka naszej uwadze? Dzięki
zawartym w tej książce niebanalnym spostrzeżeniom będziesz mógł wejść
głębiej w świat Igrzysk śmierci i lepiej zrozumieć ich bohaterów, fabułę
oraz zakres poruszanych tam tematów.
Igrzyska i lekturę czas zacząć!" www.editio.pl
"Igrzyska Śmierci" czytał już chyba każdy, choćby z ciekawości. Nie wspominając już o tym, że nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł o nich nie słyszeć. Nic więc dziwnego, że trylogia na każdym kroku jest oceniana i dogłębnie analizowana. O taką analizę pokusili się Geogre A. Dunn oraz Nicolas Michaud i pod redakcją Williama Irwina wydali książkę, która krok po kroku opisuje wszystkie aspekty kultowych Igrzysk. Jako jedna z fanek serii nie byłabym sobą, gdybym nie sięgnęła po tę książkę, aby na własnej skórze przekonać się, czy zagłębianie się po raz kolejny w fabułę stworzoną przez Suzanne Collins ma sens.
Książka została podzielona 7 części, a każda z nich na 2-3 podrozdziały. Części te dotyczą między innymi sztuki, moralności i miłości. Jako, że każdy z rozdziałów jest pisany przez konkretnego autora, każdy z nich jest inny. Niektóre z rozdziałów spodobały mi się bardziej, inne mniej, ale moim niekwestionowanym faworytem jest tutaj część pod tytułem "Peeta piecz, ja poluję": Czego Katniss może nas nauczyć o miłości, trosce i płci kulturowej. Choć nie ukrywam, że zawsze Peeta był moim ulubionym bohaterem i tłumaczenie dlaczego to właśnie jego wybrała Katniss jest tutaj nieco krzywdzące.
![]() |
źrodło |
"Igrzyska śmierci i filozofia" to pozycja, po którą powinni sięgną tylko i wyłącznie fani serii. Absolutnie odradzam tę książkę osobom, które przeczytały tylko I tom lub, co gorsza, jedynie obejrzały film. To istna kopalnia cytatów i spojlerów zarówno z "W pierścieniu ognia", jak i "Kosogłosa". Autorzy analizują całą trylogię, więc jeśli nie znacie zakończenia, to zdecydowanie nie powinniście go poznać w ten sposób.
![]() |
źródło |
Pierwszy raz widzą ta książkę, jednak na pewno sięgnę po uwielbiam Igrzyska Śmierci:)
OdpowiedzUsuńNajpierw muszę przeczytać "Igrzyska Śmierci" :) Ale filozofia, psychologia także mnie interesuje, więc może kiedyś wezmę się za tę książkę :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam:)
Igrzyska znam bardzo dobrze, uwielbiam je, ale tworzenie takich pochodnych książek... Jest dla mnie kompletnie bezsensu. :)
OdpowiedzUsuńKsiążkę mam w planach, więc jestem zadowolona z każdej pozytywnej opinii o niej. Chyba nawet pokuszę się o jej kupno. :)
OdpowiedzUsuńZ chęcią się kiedyś z nią zapoznam :)
OdpowiedzUsuńnie spotkałam się z tą książką, ale nie wiem czy się skusze...czemu każda seria musi mieć dodatki?
OdpowiedzUsuńMuszę tę książkę jak najszybciej zdobyć bo naprawdę chciałbym zmierzyć się z filozofią Igrzysk. Chciałbym wrócić do świata Panem i tym razem przyjrzeć się mu od nieco innej, logicznej strony. Przy okazji, u mnie nowa recenzja. Pozdrawiam! :)
OdpowiedzUsuńGdzie mogę ściągnąć tę książkę w całości bardzo chce to przeczytać
OdpowiedzUsuńPOZDRAWIAM!!!
explanation https://www.dolabuy.ru/ Continue helpful site additional resources check here
OdpowiedzUsuńwhy not try this out find out here now discover this info here best replica designer check these guys out visit the website
OdpowiedzUsuń