środa, 18 lipca 2012

Recenzja: "Przesłania aniołów" - Dr Doreen Virtue


 "Aniołowie jeśli tylko są, kryją się w metalowych bunkrach. Ta pozycja pokaże Ci, co zrobić, by z tych bunkrów wyszły. Wyszły i pomogły w zmaganiach z trudami dnia codziennego. Kolejna znakomita pozycja nieszablonowej autorki i specjalistki od kontaktów z elementalami dr Doreen Virtue. Nie koncentruje się ona na samych kontaktach z aniołami, ale na tym, co z tych kontaktów może wyniknąć, jakie korzyści możemy odnieść dzięki podszeptom skrzydlatych istot. Karty umożliwią każdemu pozostanie w stałym kontakcie z jego własnym niebiańskim doradcą. Pomocne nie tylko podczas podejmowania kluczowych decyzji, ale również przy próbach sprostania wyzwaniom dnia codziennego.
Stanowią one znakomite uzupełnienie książki Przesłania aniołów każdego dnia inne wydanej również przez Studio Astropsychologii, która pozwala znacząco uzupełnić interpretację poszczególnych kart. Nie ma bowiem takiej sprawy, w której anioł nie mógłby okazać się pomocny. Słuchanie dobrych rad to cnota. Nie dostrzeganie ich to nadmierne ryzyko. Co wybierasz
?"
http://www.talizman.pl

"Przesłania aniołów to już druga pozycja autorstwa Dr Doreen Virtue, którą mam przyjemność recenzować. O pierwszej - "Kartach misji życiowej" możecie przeczytać tutaj. Dokładnie tak, jak poprzednio znajdziemy tutaj karty oraz podręcznik. Muszę przyznać, że jeżeli chodzi o tego typu pozycje, to wspomniana autorka jest moją zdecydowaną faworytką. Zarówno pod względem wizualnym, jak i merytorycznym karty Dr Doreen Virtue biją konkurencję na głowę!


"Przesłania aniołów" są o tyle ciekawe, że możemy wróżyć z nich codziennie. Kiedy chodziło o misję życiową, wiadomo- mogła się ona zmienić, jednak znajdowanie sobie codziennie innego powołania, mijało się z celem. "Przesłania..." umożliwiają nam odpowiedzi na różnego rodzaju pytania dotyczące m. in. miłości, rodziny czy pracy. Używamy ich dokładnie w tak sam sposób jak poprzednich - oczyszczamy - tasujemy - losujemy kartę. Możemy wykonywać układ na jedną lub trzy karty.


Karty są wielkości 145 x 205 mm (czyli nieco większe niż standardowa talia karty do gry) . Szczyt kart jest złoty, natomiast wierzch utrzymany jest w kolorystyce fioletowo-złotej i przedstawia piękny wizerunek blondwłosej anielicy w koronie. Spód karty jest, oczywiście, inny dla każdej z nich. Ponad połowę karty zajmuje ilustracja pozostałą część tytuł oraz przesłanie. Obrazy te zostały stworzone przez kilku różnych artystów i jako ciekawostkę mogę dodać, że powiększoną kopię każdego z obrazów można sobie zamówić bezpośrednio od autora. Muszę przyznać, że jeżeli chodzi o wygląd, tym kartom nie mogę mieć nic do zarzucenia, prezentują się naprawdę cudnie!


Do talii dołączony został podręcznik. Utrzymany w tej samej kolorystyce oraz będący tego samego formatu co karty idealnie mieści się w dołączonym do kompletu pudełku. W podręczniku tym, w bardzo przystępny sposób opisane zostało jak i dlaczego powinniśmy korzystać z karty. Wytłumaczone zostało również tworzenie układów z jednej bądź wielu kart. Jednak większą część podręcznika zajmują dokładne opisy poszczególnych kart.

Co powiedziały mi karty?

Oczywiście przetestowałam karty w praktyce. Wychodzę z założenia, że pierwszy raz powinnam wszystko testować na sobie i tak też zrobiłam. Chętnie podzielę się z Wami wynikiem tego eksperymentu.
"ZABAWA
Ukochany, nastał czas, by na chwilę odłożyć pracę na bok. Nie martw się, dopilnujemy, żeby wszystkie twoje zobowiązania zostały wypełnione. Zabawa, wesołość i śmiech dodają Ci wigoru, więc wrócisz do pracy ze świeżym spojrzeniem i wzmożoną energią."

Wiecie jak sobie to tłumaczę? Jeszcze tylko tydzień i wreszcie wymarzone, wyczekiwane wakacje! Trzymam karty za słowo i liczę (nawet nie wiecie jak bardzo) na tę wzmożoną energię :)

"Przesłanie aniołów" to bardzo ciekawa pozycja, dla fanów ezoteryki wręcz obowiązkowa. Jeżeli jednak macie ochotę dopiero rozpocząć przygodę z magicznymi karta, to myślę, że będzie to świetny początek. Polecam!

Ocena: 9/10

Za możliwość przeniesienia się w magiczny świat aniołów dziękuję:


18 komentarzy:

 1. z przyjemnością przyjrzę się bliżej tym kartom
  wszelkie tego typu wydania bardzo mnie interesują i intrygują
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam te karty i są niesamowite, za każdym razem rozklady mają sens:) Oczywiście trzeba być otwartym umysłem bo to nie dla ludzi, którzy oczekują konkretnych rad:) Mam takze Karty Archanielskie i również jestem z nich bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym mieć te karty, wyglądają przeuroczo :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiły mnie te karty, chciałabym je mieć ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Karty wyglądają świetnie. Chętnie bym się nimi "pobawiła" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem spasuje. To pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm..ciekawe, i warte uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hm, ciekawe. Jakoś nigdy się tym nie interesowałam... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydają się ciekawe :) Z resztą to coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wyglądają naprawdę ciekawie, fajna pozycja ;]

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy się czymś takim nie interesowałam, ale może warto to zmienić (:

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię tą autorkę, więc chętnie zapoznam się z tymi kartami. To może być ciekawe doświadczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa rzecz, choć nie wiem, czy ja potrafiłabym traktować to poważnie...

  OdpowiedzUsuń
 14. właśnie je zrecenzowałam u siebie :) jestem z nich naprawdę zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...