środa, 24 lutego 2016

"After 3. Ocal mnie" Anna Todd

źródło
Tytuł: After 3. Ocal mnie
Seria: After, tom: III
Autor: Anna Todd
Wydawnictwo: Między Słowami
Stron: 858

"Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania.

I to właśnie teraz, gdy jej najbliżsi przyjaciele okazali się największymi wrogami.
Jedyną osobą, na której może polegać, jest Zed…

Czy Hardin zaakceptuje decyzję Tessy o wyjeździe?

Czy Tessa zerwie znajomość z Zedem? A może zbliży się do niego jeszcze bardziej?
" źródło

Kolejne guilty pleasure. Nie chcę, ale czytam. Tak naprawdę - chcę, ale nie jestem w stanie się do tego przyznać. Kiedy znajomi z uniesioną brwią wskazują na książkę przy łóżku, tłumaczę się, że zaczęłam serię, więc muszę ją dokończyć. Ale to nie prawda - kiedy pierwszy tom mi się nie podoba po prostu porzucam lekturę. Przecież seria może mieć nawet 15 części, nikt nie jest takim masochistą, aby czytać, choć mu się nie podoba (a jeśli takiego znacie, błagam, puścicie mu 1 odcinek "Mody na sukces"!). Ja czytałam Greya, a teraz czytam After. Nigdy nie wezmę go ze sobą do autobusu i nie tylko dlatego, że ma prawie 900 stron...

Tessa i Hardin. Oczywiście kręcimy się wokół tej dwójki, a Anna Todd bije rekordy pod względem ilości stron, na których pisze o romansie dwóch osób. Tym razem też nie jest kolorowo - Tessa szykuje się do wyjazdu do Seattle. Oprócz demonów własnej przeszłości i rozbieżnych wizji przyszłości, nasi bohaterowie muszą zmierzyć się też z teraźniejszością. Zazdrosnymi znajomymi, rodzinnymi perypetiami i zawodowymi komplikacjami. Na dodatek na tapecie pojawia się też ojciec Tessy, a to wróży nie tylko szokiem dla dziewczyny, ale i realnym niebezpieczeństwem, ponieważ mężczyźnie (delikatnie mówiąc) nie wiedzie się najlepiej.

Mimo wspomnianej ilości stron książkę czyta się błyskawicznie. Jest po prostu lekka, napisana bardzo prostym językiem. Cała seria ma 4 tomy, więc patrząc na globalną ilość stron to zabieg korzystny dla czytelnika pod względem ekonomicznym - nie musi kupować 8 książek (bo tak naprawdę każdy z tomów spokojnie dałoby się podzielić na 2), a jedynie 4. Kiedy jednak trzymam w rękach tę 850-stronną powieść, muszę przyznać, że jest to piekielnie niewygodne. Ot, kwestia gustu, w końcu niektórzy decydują się na zakup trylogii wydanej jako jedna wielka książka (nigdy nie zrozumiem...).

Zdaję sobie sprawę ze wszystkich wad "After". Wiem, że Hardin jest toksyczny. Wiem, że Tessa powinna z nim zerwać i wiem, że takie powieści promują nieodpowiednie wzorce. Wiem, że bohaterowie krzywdzą się nawzajem. Wiem to wszystko. A jednak jest coś takiego w twórczości Anny Todd, że to po prostu... działa. Wychodzę z domu - jest ciemno. Wracam do domu - jest ciemno. Oprócz tego jest też zimno i pada, a ja znowu się przeziębiłam. Musze zrobić zakupy, obiad, przygotować się na kolejny dzień i koniec końców mam dla siebie godzinę. I wiecie co? Nie sięgnę po powieść noblisty. Wy pewnie też. Wezmę do ręki "After" i na godzinę zapomnę o rzeczywistości. Wiem, że ta książka spełni swoją rolą - to idealny odstresowywacz. Każdy z nam ma powieści, które czyta po prostu dla przyjemności. I tyle.

Do diabła, muszę poznać zakończenie!

Ocena: brak
Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Między Słowami!

2 komentarze:

  1. After to seria, którą pokochasz, albo znienawidzisz, ja jednak jestem gdzieś pośrodku. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zatrzymałam się na tomie 1. Potem przeczytałam 60 stron drugiego i na tym moja znajomość z tym cyklem się skończyła. Irytują mnie bohaterowie, a jest tyle innych lepszych książek do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...