czwartek, 23 kwietnia 2015

"Szepty o wschodzie księżyca" C.C. Hunter

źródło
Tytuł: Szepty o wschodzie księżyca
Autor: C.C. Hunter
Wydawnictwo: Mira
Stron: 400

"Kylie różni się od swoich rówieśników nawet na obozie dla nadnaturalnych istot. Widzi duchy i nie należy do żadnego gatunku – za to ma cechy ich wszystkich. Teraz pochłania ją odkrywanie sekretów nowej tożsamości, martwi się jednak, że Lucas i jego stado nigdy nie zaakceptują tego, iż Kylie nie jest wilkołakiem…  A to sprawia, że dziewczyna znów zwraca się coraz bardziej w stronę Dereka, który jako jedyny jest stanie przyjąć ją taką, jaką jest.
Jakby tego było mało, Kylie nawiedza duch Holiday, komendantki obozu i najbliższej jej osoby. Jest tylko jeden mały szkopuł… Holiday żyje. Jeszcze. Kylie musi ocalić ją przed niewidocznym zagrożeniem, zanim będzie za późno. W świecie ciągłych wątpliwości i zamieszania tylko jedno wydaje się pewne: nie da się uniknąć zmian i wszystko kiedyś się kończy, nawet pobyt Kylie w Wodospadach Cienia.
Czwarta część bestsellerowej serii Wodospady Cienia tak jak poprzednie zabiera czytelników w zapierającą dech w piersiach podróż po świecie elfów, wilkołaków, czarownic i… kameleonów." źródło

Kiedy rozpoczynałam lekturę trzeciego tomu "Wodospadów Cienia" (ba! nawet w połowie lektury) byłam przekonana, że mamy do czynienia z trylogią. Zakończenie szybko rozwiało moje wątpliwości - to jasne, że Hunter wcale nie zamierza jeszcze zakończyć losów swoich bohaterów. Przeważnie nie mam cierpliwości do niekończących się historii - zbyt długie serie porzucam, po trzecim podejściu. Jedynymi seriami, które mnie nie męczą (tzn. przeczytałam min. 4 tomy) są "Dary Anioła", "Wampiry z Morganville" i... właśnie "Wodospady Cienia". Muszę przyznać, że w przypadku tej ostatniej sagi wręcz nie mogłam się doczekać, kiedy będę miała okazję poznać ciąg dalszy przygód Kylie i jej przyjaciół.

Po świetnym trzecim tomie aż chce się więcej. Kylie wie już kim jest, jednak w dalszym ciągu niewiele to wyjaśnia - wampir, wilkołak, elf czy czarownica to stworzenia, które zna każdy, ale kameleon? Taka niespodzianka tylko rozbudziła mój czytelniczy apetyt... Oprócz niekończących się poszukiwań swojej prawdziwej tożsamości, nasza bohaterka zmaga się ze standardowymi już problemami - rozterki miłosne i duchy wymagające ciągłej uwagi to dla niej norma.

Jedną z rzeczy, które lubię najbardziej w powieściach C.C. Hunter jest wielowątkowość. Cała seria opisuje pobyt Kylie w Wodospadach Cienia i, przede wszystkim, jej próby ustalenia jaką istotą jest naprawdę. Zazwyczaj jest to proste, jednak w przypadku tej nastolatki wzór jest niejasny. Obok poszukiwań dziewczyny, toczą się inne wątki - w każdym z tomów bohaterka ma do rozwikłania inną zagadkę, najczęściej związaną z duchami. W "Szeptach o wschodzie słońca" jest nie inaczej, tym razem mamy jednak do czynienia z przypadkiem niezwykłym. Kylie nawiedza bowiem duch Holiday, a przecież ona wcale nie jest martwa! 

Kylie, jak to większość bohaterek z powieści paranormalnych, rozdarta była między dwoma chłopakami. Z jednej strony był wilkołak, Lucas, z drugiej natomiast elf - Derek. Zdawać by się mogło, że dziewczyna dokonała wreszcie (słusznego!) wyboru, jednak wcale nie prostuje to jej sytuacji. Wilkołaki to istoty bardzo ze sobą związane, a wszelkie "mieszane" związki nie są zbyt mile widziane. Sytuacji nie ułatwia stale pojawiający się obok Derek - przyjaźń z przystojnym elfem wcale nie jest taka prosta.

"Szepty o wschodzie księżyca" to książka, która nie zawiedzie fanów serii. O stylu autorki nie mam zbyt wiele do powiedzenia, ponieważ Ci z Was, którzy mają za sobą poprzednie trzy części mogą być spokojni - nie znajdziecie tu żadnych drastycznych zmian i tak część (tak jak pozostałe) jest napisana przyjemnym językiem. Fabuła jest wciągająca, a główna bohaterka pozostaje tą samą sympatyczną nastolatką, jaką znaliśmy do tej pory. Czego chcieć więcej?

Ocena: 7/10

 Urodzona o północy | Przebudzona o świcieZabrana o zmierzchu | Szepty o wschodzie księżyca
 
Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu:
http://wydawnictwofeeria.pl1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...