wtorek, 19 stycznia 2016

"Królowa i Faworytka" Kiera Cass

źródło
Tytuł: Królowa i Faworytka
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar 
Stron: 208

"Dwa opowiadania, osadzone w urzekającym świecie Rywalek, niezwykle popularnej powieści Kiery Cass, która zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Times”, są teraz po pierwszy dostępne w druku! Królowa i Faworytka ukazują nieznane wydarzenia z życia dwóch ulubionych przez czytelniczki bohaterek Rywalek. Zanim zaczęła się opowieść o Americe Singer, inna dziewczyna przyjechała do pałacu, by rywalizować o rękę innego księcia. W Królowej możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas Eliminacji, dzięki którym została ukochaną przez wszystkich królową. Marlee Tames przybyła do pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona – ale jej własne serce miało inne plany. Faworytka pokazuje sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału Jedynej." źródło

Uwielbiam "Rywalki" i wszystko, co z nimi związane. Od pierwszego tomu, który pokochałam całym sercem, mam na ich punkcie totalnego fioła. Na wieść o kolejnej części cieszę się, jak dziecko - nieważne czy to nowelki, czy przedłużenie serii. W swoim zbiorze mam nawet "Dziennik Kreatywny". 

Jestem ogromnie wdzięczna wydawnictwu Jaguar za to, że zdecydowali się na wydanie nowelek w formie papierowej. To miła niespodzianka od autorki, szczególnie w długiej przerwie między wyczekiwaniem na kolejne tomy. Spora część pisarzy decyduje się na napisanie takiego umilacza dla swoich fanów, a zauważyłam, że ostatnio również polscy wydawcy zaczynają udostępniać, je swoim czytelnikom - czasami w formie papierowej, a czasami jako ebook.

Poprzednie nowelki od Kiery Cass czytałam z przyjemnością, nie nastawiając się na zbyt wiele. Głównie dlatego, że fajnie jeszcze raz przenieść się w świat bohaterów, jednak w dalszym ciągu kręcimy się wokół wydarzeń, które już znamy. Poza tym, Aspen nigdy nie należał do moich ulubionych bohaterów, więc jego historia dużo mniej mnie interesowała. Z dużo większym entuzjazmem podeszłam do "Królowej i Faworytki". Uwielbiam Amberly i bardzo chciałam dowiedzieć się, jak doszło do tego że poślubiła człowieka, który zdaje się być jej kompletnym przeciwieństwem. Całkiem zapowiadała się również opowieść o Marlee - to ciekawa postać, o której niewiele wiem.

Dokładnie tak, jak się spodziewałam, te nowelki okazały się o wiele bardziej interesujące niż poprzednie. Przede wszystkim, nie zawiodłam się na "Królowej" - domyślam się, jak ciężko było stworzyć przeszłość tej postaci. Jest dobra i pełna ciepła, jednak fakt, że zakochała się Królu jakoś tu nie pasuje. Ich wspólna opowieść to prawdziwe wyzwanie, a jednak Kiera Cass sprostała temu zadaniu. Pokazała nam, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a charakter człowiek kształtują jego przeżycia - nic nie dzieje się bez przyczyny. Całkiem nieźle wypada również historia Marlee, jednak do niej mam kilka zastrzeżeń. Nie wszystkie zachowania bohaterki uznaję za logiczne, jednak zakładam, że miała to być po prostu bardzo romantyczna opowieść. Moją ulubioną nowelką zostaje więc "Królowa"!

Oprócz dwóch opowiadań, książka zawiera kilka bonusów, w postaci opowieści co stało się z dziewczętami, które brały udział w Eliminacjach oraz "Jedyna po epilogu" i kilka odpowiedzi Kiery Cass na pytania od czytelników. "Królowa i Faworytka" to świetny dodatek do serii i pozycja absolutnie obowiązkowa dla wszystkich czytelników, którzy kochają "Rywalki" równie mocno, jak ja. 

Ocena: 7/10
Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu:

2 komentarze:

  1. Zdecydowanie nie należę do fanów serii. Uważam, że są ciekawsze książki zarówno do czytania jak i do wydania :)
    http://zagoramiksiazek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. A "Rywalki" nadal czekają na półce... Nie wiem kiedy w końcu zabiorę się za nie. ;-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...