wtorek, 27 października 2015

Stosik październikowy #31 (5/2015)

Nie ma nic bardziej poprawiającego humor w jesienny, deszczowy dzień, niż nowa książka. Z październikowych nowości szybko wybrałam to, co interesuje mnie najbardziej. O dziwo, wydawcy zaskoczyli mnie ciekawymi dystopiami (aż 3 książki!) i... wątkami samobójczymi (również 3 książki, jednak "Plagę samobójców" zaliczam do obu wymienionych kategorii). W tym miesiącu moja domowa biblioteczka powiększyłam się o 9 książek. Były to:


 1.  "Byłam tu" Gayle Forman - od Bukowego Lasu. Książka już przeczytana, a recenzję możecie przeczytać tutaj: RECENZJA
 2. "Czy wspomniałam, że Cię kocham" Estelle Maskame - wyjątkowo ciekawy romans od Feerii. Pochłonięty w weekend, recenzja wkrótce.
 3. "Plaga samobójców" Suzanne Young - również od Feerii. Świetna powieść, nie mogę doczekać się kontynuacji! RECENZJA
 4. "Aplikacja" Lauren Miller - j.w. W momencie, kiedy kompletnie nie spodziewałam się, że w moje ręce trafi jeszcze jakakolwiek ciekawa antyutopia, dostałam aż dwie! RECENZJA
 5. "Klejnot" Amy Ewing - książka, która chyba wszystkim kojarzy się z "Rywalkami". Może nieco bardziej brutalna, ale z pewnością równie ciekawa. Recenzja na dniach
 6. "Miłość alchemika" Avery Williams - spontaniczny zakup na jednej z przecen, za kilka złotych. Opinie zbiera raczej kiepskie, ale jak będzie, się okaże...
 7. "Konkurs" Julie Murphy - od wydawnictwa Amber. Właśnie czytam, więc nie jestem jeszcze w stanie nic powiedzieć
 8. "Trzynaście powodów" Jay Asher - Wreszcie! Po latach polowania, licytowania na allegro i przeszukiwania antykwariatów, Rebis zdecydował się wydać wznowienie :) Otrzymana od portalu Upadli
 9. "Płonąca Korona" Rae Carson - kontynuacja "Dziewczyny Ognia i Cierni" od wydawnictwa Albatros
W październikowych nowościach zdecydowany prym wiodło Wydawnictwo Feeria Young. Przeczytałam aż 3 pozycje z ich propozycji i w dodatku wszystkie okazały się świetne. Oprócz książek, które widzicie powyżej, z październikowych nowości do pełni szczęścia brakuje mi "Ocalenia Callie i Kaydena" - pierwsza część była cudowna i nie mogę doczekać się, kiedy przeczytam kontynuację. Z pewnością zakupię więc i ten tom - to kwestia jedynie czasu i... odpowiedniej promocji :)

Widzicie coś dla siebie?

7 komentarzy:

 1. Piękny stosik ! "Plagę samobójców" mam w palach na listopad - mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać i mi się spodoba :) Zazdroszczę Ci tych wszystkich cudowności. Pozdrawiam :)

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały stosik, chciałabym przeczytać 8/9 książek z tego zestawienia. Na szczęście udało mi się pohamować ślinotok, bo wczoraj dotarły do mnie "Aplikacja" oraz "Plaga samobójców", co nieco łagodzi szok wywołany taką ilością wspaniałych książek :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam tylko "Konkurs", za to chętnie przeczytałabym "Byłam tu", jako że sięgam po niemal wszystkie książki Forman :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę ci klejnotu i plagi bardzo chce je przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałabym niemal wszystkie książki z Twojego stosiku. Najbardziej jednak ''Plagę samobójców'' i ''Aplikację''. Świetne zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym w końcu poznać "Klejnot", choć nie jestem do końca przekonana, czy mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Byłam tu" mam w planach, oraz ciekawi mnie Klejnot

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...